Zawodnicy Katany Szczytno wywalczyli 12 medali podczas Mistrzostw Polski w Brazylijskim Ju-jitsu, które odbyły się w Jakubowie koło Mińska Mazowieckiego. W klasyfikacji medalowej szczytnianie zajęli trzecie miejsce.

Tuzin medali dla Katany
W ju-jitsu lepiej nie być sprowadzonym do parteru...

Do Jakubowa zjechało dwustu zawodników z całej Polski. Znakomicie w tym gronie odnaleźli się młodzi szczytnianie. Złote medale zdobyli: Ksawery Ochenkowski (28 kg), Marcel Malon (32 kg), Igor Szewczak (36 kg), Gaspar Święciński ( 50 kg) i Piotr Szewczak ( 70 kg). Na drugim stopniu podium stanęli: Lena Sierak (40 kg), Wiktoria Kobylas (35 kg), Tymoteusz Stachula ( 44 kg) i Marcel Kobylas (24 kg). Brąz wywalczyli: Ignacy Stachula (32 kg), Dominik Szczerbo (40 kg) oraz Antoni Skowroński (50 kg).

-Start uważam za udany. Kolorowa kolekcja powiększyła nam się o parę cennych medali, a dzięki dobrej postawie zawodników indywidualnie wywalczyliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej tego turnieju - podsumowuje start swoich podopiecznych drugi trener Katany Paweł Wtulich.