Kolejny udany występ zanotowali młodzi judocy Gwardii Szczytno. Z Otwartych Mistrzostw Olsztyna Dzieci i Młodzików wrócili z 8 medalami.

Do stolicy województwa pojechało 15 zawodników broniących barw szczycieńskiego klubu. Znaleźli się oni w stawce 150 judoków z 9 ośrodków.

W swoich kategoriach wygrali: Michał Jędrzejczyk (44 kg, dzieci młodsze) i Jakub Kołecki (52 kg dzieci starsze). Drugie miejsce zajął Konrad Urbański (dzieci młodsze). Dla niego, podobnie jak dla Kuby Kołeckiego, były to pierwsze w życiu zawody wyjazdowe. Na trzecim stopniu podium stanęli: Przemysław Krawczyk (66 kg, młodzicy), Krystian Stepnowski (46 kg, młodzicy) i Daniel Lis (50 kg, młodzicy). W czołówce zawodów byli jeszcze Konrad Stepnowski (28 kg, dzieci młodsze) oraz Kamil Mikuszek (34 kg, dzieci starsze). Obaj uplasowali się na 5. pozycji.

Nie znalazła rywalek Maja Brumer, która planowała wystąpić w kategorii 28 kg. Za zgodą organizatorów rywalizowała w kat. 31 kg chłopców. Wygrała dwie walki z trzech pojedynków i zajęła 2. miejsce

- W młodzikach liczyłem na więcej – podsumowuje występ swoich podopiecznych trener Michał Dymerski. - Z młodszych jestem bardzo zadowolony.